Prof. Dr. Yıldız Değirmenci

Prof. Dr. Yıldız Değirmenci

1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde Fizyoloji eğitimi alan Dr. Değirmenci, 2008 yılında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2012 yılında Düzce Üniversitesi, Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında öğretim üyesi, 2014 yılında Doçent ünvanını almıştır ve 2020 yılında Profesör kadrosuna atanarak Anabilim…

General Information
Working Schedule
Client reviews

1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde Fizyoloji eğitimi alan Dr. Değirmenci, 2008 yılında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2012 yılında Düzce Üniversitesi, Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında öğretim üyesi, 2014 yılında Doçent ünvanını almıştır ve 2020 yılında Profesör kadrosuna atanarak Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Düzce Üniversitesinde Parkinson ve Hareket Hastalıkları polikliniği, Botulinum toksin uygulamaları ve Parkinson Hastalığına yönelik cihaz destekli tedavileri başlatıp yürütmüştür.

2015 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Davranış Nörolojisi ve Hareket Hastalıkları Biriminde özel çalışma alanı olan Parkinson ve Hareket Hastalıklarına yönelik yurt içi eğitimini tamlamıştır.

Parkinson ve Hareket Hastalıkları, Botulinum toksin uygulamaları alanındaki eğitim ve çalışmalarına yurt dışında da devam eden Dr. Değirmenci, 2017 yılında İngiltere’ de University College of London (UCL), Institute of Neurology, Queen Square, London, Sobell Department of Motor Neuroscience and Movement Disorders Biriminde, Prof. Khailash BHATIA ile birlikte Parkinson Hastalığı ve Hareket Hastalıkları, Hareket Hastalıklarında Botulinum Toksin Uygulamaları alanlarında çalışmıştır.

2017ve 2018 yıllarında Parkinson ve Hareket Hastalıklarında nöromodülasyon, Derin Beyin Stimülasyonu (Beyin pili) ve cihaz destekli tedaviler alanındaki eğitimlerini İngiltere’ de University College of London (UCL), Institute of Neurology, Movement Disorders, Functional Neurology and Neurosurgery Biriminde Prof. Patricia LIMOUSIN ve Prof. Marwan HARIZ ile birlikte Queen Square, Londra, İngiltere’ de tamamlayarak klinik çalışmalarda bulunmuştur.

2018 yılında International Movement Disoreders Society, MDS (Uluslararası Hareket Hastalıkları Derneği) tarafından University College of London (UCL), Queen Square, İngiltere’ de düzenlenen “Advanced Deep Brain Stimulation Course for Movement Disorders”, “Hareket Hastalıkları için İleri Evre Derin Beyin Stimülasyonu” kursunda eğiticilik görevi de üstlenmiştir.

2019 yılında İsveç’ te, Umea University, University Hospital of Northern Sweden, Unit of Functional Neurosurgery/Deep Brain Stimulation, Fonksiyonel Nöroşirurji/Derin Beyin Stimülasyonu (Beyin pili) biriminde Prof. Marwan HARIZ ve Prof. Patrick BLOMSTEDT ile birlikte Hareket hastalıklarında DBS( Beyin pili) planlama, kompüterize hedefleme, cerrahi uygulama ve postoperatif programlama çalışmalarına katılmıştır.

International Movement Disorders Society-MDS, aktif üyesidir ve MDS bünyesinde Beyin Cerrahi Özel Grup (Neurosurgery Special Interest Group) üyesi ve MDS çeviri komitesi üyesi (Trasnlation Committee member) olarak çalışmaktadır.

Halen European Academy of Neurology (EAN)/Avrupa Nöroloji Akademisi aktif üyesidir. EAN bünyesinde Movement Disorders (Hareket Hastalıkları) bilimsel komite üyesi ve Dementia and cognitive disorders (Koma ve bilişsel bozukluklar) bilimsel komite üyesi olarak görev almaktadır. EAN eğitim komitesinde global nöroloji asistan eğitimine yönelik bilimsel hazırlıklarda görev almıştır.

2021 yılı itibariyle EAN (European Academy of Neurology/Avrupa Nöroloji Akademisi) e-Learning platformu Editöriyal kuruluna seçilmiştir ve halen bu kuruldaki dört editörden biri olarak görev yapmaktadır.

Ulusal platformda halen Türk Nöroloji Derneği (TND), TND’ nin Hareket Hastalıkları, Demens ve çevre hastalıkları çalışma gruplarının, Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği ve Türkiye Alzheimer Derneği’ nin aktif üyesidir.

Parkinson ve hareket hastalıklarında cihaz destekli tedaviler, beyin pili uygulamaları başlıca çalışma alanlarıdır. Alanında uluslararası atıflı yayınları, bildirileri, Tubitak ödülleri ve uluslararası ve ulusal dergilerde editörlük ve hakemlikleri bulunan Prof. Dr. Değirmenci, “Nörolojide Akıl Notları” kitabında Parkinson Hastalığına yönelik bölüm yazarlıkları, “Nörolojik Tedavi El Kitabı” ve “Merritt, Nöroloji (2020)” kitabı Hareket Hastalıları bölüm çevirileri bulunmaktadır.

2021 Mart ayı itibari ile İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ nda misafir öğretim üyesi olan Prof. Dr. Yıldız DEĞİRMENCİ, Eylül ayı itibari ile Nöroloji Anabillim Dalı Öğretim Üyesi olarak atanmış ve İstanbul Medipol Üniversitesi Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Merkezi’nde (PARMER) hasta muayenelerine başlamıştır.

meet other doctors

Uzm. Dr. Şadiye Sarataş

2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2015 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon…

Uzm. Dr. Gülnar İbrahimova

21 Haziran 1985 yılında Azerbaycan’da doğan Gülnar İbrahimova, 2008 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun oldu. 2008-2009 yıllarında Azerbaycan’ da 4…

Prof. Dr. Yıldız Değirmenci

1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde Fizyoloji eğitimi alan Dr.…