Prof. Dr. Okan Doğu

Prof. Dr. Okan Doğu

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladı. 2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji anabilim dalında öğretim üyesi, 2005 yılında doçent oldu ve halen aynı birimde profesör olarak çalışmaktadır. 2003, 2004 ve 2006 yılllarında ABD’de National Institutes of Health, National…

General Information
Working Schedule
Client reviews

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladı.

2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji anabilim dalında öğretim üyesi, 2005 yılında doçent oldu ve halen aynı birimde profesör olarak çalışmaktadır.
2003, 2004 ve 2006 yılllarında ABD’de National Institutes of Health, National Institute on Aging, Nörogenetik Laboratuarı’nda Parkinson hastalığı genetiği ilgili ve National Institute of Neurological Disorders and Stroke’da klinik çalışmalar yaptı.

2018 Aralık ayından bu yana Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesinde misafir öğretim üyesi olan Prof. Dr. Okan Doğu aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesi Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Merkezi’ nde (PARMER) hastaların tanı ve tedavilerine danışman hekim olarak destek vermektedir.

2004 yılında “Prevalence of Essential Tremor in Mersin Province” isimli çalışması Amerikan Nöroloji Akademisi tarafından (American Academy of Neurology) Bruce S. Schoenberg Neuroepidemiology ödülünü aldı.

Parkinson Hastalığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2008-2012), Genel Sekreteri (2012-2014) ve başkan yardımcısı olarak (2014-2018) görev yapmıştır. Türk Nöroloji Derneği Hareket Bozuklukları çalışma grubu üyesidir. Uluslararası hakemli dergilerde ve ulusal dergilerde yayınlanmış 50’yi aşkın makalesi vardır ve aralarında Neurology, Annals of Neurology, Movement Disorders, Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, Neuroepidemiology, Journal of Neurology, Parkinsonism and Related Disorders, Neurotoxicology, European Journal of Neurology, Journal of Epidemiology, Tremor and Other movement disorders dahil birçok uluslararası dergiye hakemlik yapmaktadır. Tremor and Other Movement Disorders ve Journal of Parkinson’s disease and Restless Legs Syndrome dergilerinin yayın kurulu üyesidir.

Hareket bozukluklarının epidemiyolojisi, genetiği ve uyku bozuklukları başlıca çalışma alanlarıdır. “Sorularla Parkinson Hastalığı, Hastalar ve Yakınları için Kılavuz” isimli bir kitap yazmıştır. “Nörolojik ve Psikiyatrik Hastalıklarda Derin Beyin Stimülasyonu (DBS)” (2019) isimli kitabın editörlerinden ve bölüm yazarlarındandır.

meet other doctors

Doç. Dr. Nesrin Helvacı Yılmaz

Doç. Dr. Nesrin Helvacı Yılmaz 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2006 yılında Ankara Üniversitesi’nde Nöroloji Anabilim…

Doç. Dr. Ali Zırh

8 Ekim 1960’ da Ankara’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’ da tamamladı. 1983 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden…

Prof. Dr. Okan Doğu

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık…